назад
вперед


Превентивне виховання

   На сьогоднішній день проблема правопорушень залишається однією з гострих проблем українського суспільства, тому  особлива увага приділялася правовому та превентивному вихованню, завданням якого є надання учням основних правових знань, формування мотивації та вміння, необхідних для відповідальної участі молоді в громадському житті, створення умов для набуття учнями досвіду громадянської дії, демократичної поведінки та конструктивної взаємодії, а також подолання безпритульності, бездоглядності дітей, проявів насильства та правопорушень серед неповнолітніх. З цією метою у навчальному закладі проведено такі заходи:
-складено план організації та проведення заходів щодо попередження злочинності та правопорушень серед учнів;
-відпрацьована система контролю за відвідуванням учнями занять;
-аналіз стану правової освіти  учасників навчально-виховного процесу та внесення пропозицій щодо його поліпшення розглядається на педагогічних радах;
-питання правової освіти та виховання внесено до планів виховної роботи з учнівськими колективами;
-налагоджено взаємодію навчального закладу з районною службою у справах дітей, кримінальною міліцією, районним центром соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді;
-забезпечено участь соціально-психологічної служби ліцею у семінарах-практикумах щодо профілактики правопорушень серед учнівської молоді;
-організовано проведення Тижнів профілактики правопорушень та Всеукраїнського Тижня права;
-у читальному залі постійно діють виставки літератури «Правове виховання», «Профілактика шкідливих звичок», «За здоровий спосіб життя»;
-забезпечено дієвість ради з профілактики негативних явищ серед неповнолітніх.
    Раду профілактики правопорушень серед учнівської молоді створено з метою подальшої активізації профілактичної роботи з учнівською молоддю та попередження злочинності і правопорушень.  На засіданнях розглядаються питання стану профілактичної роботи навчального закладу, індивідуальної роботи з учнями, схильними до правопорушень, вивчення нового контингенту учнів, спільної роботи служб району у справах дітей. 
   За клопотанням керівників груп сформовано список учнів, що стоять на обліку в ССД та КМСД, та учнів, що стоять на внутріліцейному обліку  («групу ризику» складали 40 учнів). За цими учнями закріплено наставників з числа педагогічних працівників, які проводять з ними індивідуальну роботу. До роботи з такими учнями залучається практичний психолог, соціальний педагог, які проводять психолого-педагогічний супровід учнів даної категорії та корекційну роботу щодо недопущення переходу девіантної поведінки у правопорушення та злочини.
   У жовтні та квітні цього року у ліцеї проведено Тижні профілактики правопорушень серед учнівської молоді. Керівники груп провели з учнями бесіди, лекції, виховні заходи на тему Тижня.  Практичний психолог та соціальний педагог провели анкетування щодо виявлення схильності учнів до правопорушень та підготували  годину спілкування у групах ІІ курсу  на тему «Я несу відповідальність за свої вчинки».
   У рамках реалізації Національної програми правової освіти населення та Міжнародного Дня прав людини, з метою оволодіння молоддю сучасними знаннями з питань прав людини  з 7 по 11 грудня 2015 року у ліцеї проведено Всеукраїнський тиждень права. Керівники груп  розробили і провели виховні заходи, присвячені проблематиці прав людини. Класний керівник Брижа О.М. провела відкриту виховну годину «Права людини», на яку було запрошено працівників районного центру для дітей, сімʹї та молоді -  головного спеціаліста, юрист-консульта Бєлєй А.П. та фахівця із соціальної роботи Пелипенко А.О. Бібліотекар Вітюк Т.І. організувала книжкову виставку літератури правового змісту.
   З метою просвітницької роботи у навчальному закладі  проводяться лекції та бесіди з батьками учнів з профілактики правопорушень та питань превентивного виховання. Засідання батьківського лекторію проводяться за темами: «Права та обов'язки батьків з виховання, розвитку та утримання дитини», «Робота служби у справах дітей щодо попередження правопорушень та злочинів серед дітей». «Профілактика жорстокості та насилля по відношенню до дітей», «Адміністративна та кримінальна відповідальність батьків за неналежне виховання дітей», «Профілактика негативних явищ серед молоді», «Як уникнути конфліктів з власною дитиною», «Емоційні розлади у дітей та підлітків», «Фактори, що впливають на суїцидальну поведінку підлітка»» тощо.

 

Полезные статьи по отделке и ремонту квартир blitz-remont.ru и о том как постороить дом своими руками,
источник: bv-ryazan.ru.А всё самое интересное вы найдёте на megadl.ru.