назад
вперед


Історія

Гайворонський професійний

аграрний ліцей
історія
 

Гайворонський професійний аграрний ліцей є складовою системи ПТО і відноситься до навчальних закладів сільськогосподарського профілю.

Як навчальний заклад його було створено в 1924 році як школу фабрично-заводського навчання №7 (ФЗО №7), де велась підготовка робітників залізничного транспорту.

Наказом Міністра трудових резервів №181 від 08.10.1949 року в зв'язку з закриттям ФЗО №7 залізничного вузла було організоване ремісниче училище №7 м.Гайворон Одеської області.

В 1952 році ремісниче училище №7 переведено на виробничу базу Гайворонського паровозо-ремонтного заводу Міністерства шляхів сполучення (Наказ Міністра трудових резервів СРСР №202 від 25.08.52року).В 1953 році з метою забезпечення машино-тракторних станцій кваліфікованими механізаторськими кадрами по вказівці Міністерства сільського господарства в м. Гайвороні при ремісничому училищі №7 обласне управління трудових резервів організувало підготовку трактористів з 6-тимісячним терміном навчання (Наказ Одеського обласного управління сільського господарства №768 від 17.12.1953 року).

З 1954 року ремісниче училище по механізації сільського господарства №5 (РУМСХ №5) м.Гайворон Кіровоградської області (Наказ Кіровоградського обласного управління трудових резервів №131 від 07.10.1954 року).З 1954 року випущено біля 15 тисяч кваліфікованих робітників.

Серед них зараз багато працюють керівниками сільськогосподарських підприємств, головами сільських рад, головними спеціалістами господарств. З випускників нашого навчального закладу 3 Герої Соціалістичної Праці:ХІМІЧ ВАСИЛЬ ПЕТРОВИЧ (Казахстан), ЗГУРСЬКИЙ ВАЛЕНТИН АРСЕНТІЙОВИЧ (Київ), РЯБОРОВКА МИКИТА КАСІЯНОВИЧ (покійний) (Гайворонський р-н);

4 кавалери ордена Леніна, 2 кавалери ордена Жовтневої революції, 5 кавалерів ордена Трудової слави ІІІ ступеня, 27 кавалерів ордена Трудового Червоного Прапора, 22 кавалери ордена;Знак Пошани;.

З 1979 року наш заклад став середнім.

З липня 2003 року за наказом Міністерства освіти і науки України наше училище №35 було реорганізовано в ГАЙВОРОНСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ.

В ліцеї є кабінети теоретичного навчання, 6> лабораторій,4 майстерні, спортивний зал, актовий зал, бібліотека та їдальня, навчальне господарство площею 165 га. Для забезпечення виробничого навчання є 16 тракторів, 5 зернозбиральних і спеціальних комбайнів, 8 автомобілів, 24 одиниці сільськогосподарських машин; 34 швейних машин;хлібопекарське обладнання.

В минулому учні ліцею тричі виборювали в обласних змаганнях на Кращого орача перші місця, за що їм було передано Кубок назавжди і який тепер зберігається в музеї закладу.

В теперішній час:

Травень 2000 року - на обласному конкурсі фахової майстерності серед учнів з професії "Кравець"; учениця Кравець Людмила виборола призове друге місце;

Червень 2000 року - на обласному конкурсі фахової майстерності серед учнів з професії "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва" учень Нижник Віктор теж виборов призове друге місце;

Квітень 2003 року - обласний конкурс фахової майстерності серед учнів з професії "Кравець",в якому учениця Рябокоровко Ірина виборола призове третє місце;

Травень 2003 - обласний конкурс фахової майстерності серед учнів з професії "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва", де учень Прилуцький Михайло виборов призове друге місце.

2009 рік - обласний конкурс фахової майстерності серед учнів з професії "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва&rdquo", де учень Петрашевський Роман виборов І місце і право на участь у Всеукраїнському конкурсі.

 

В ліцеї розроблені і затверджені іменні стипендії учням, які мають високий рівень знань та приймають активну участь в житті ліцею:

  1. Стипендія ім.Героя Соціалістичної Праці Хіміча Василя Петровича.
  2. Стипендія ім.Маланіч Надії Іванівни - заслуженого працівника профтехосвіти України.
  3. Стипендія ім.Недзи Анатолія - випускника училища, який трагічно загинув в Афганістані.

В ліцеї після уроків працюють гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції.

На нинішньому етапі в ліцеї обновляється матеріально-технічна база, ведеться підготовка кваліфікованих робітників, які відповідають на сучасному етапі висококваліфікованій майстерності.

2008 рік – обласний семінар заступників з НВР. Тема: «Моніторингова діяльність, як система управлінських дій сучасного контролю заступників з НВР».

2010рік – обласний конкурс інструкторів індивідуального навчання водінню. Майстри: Деркач В.А. та Панасюк Г.А., які зайняли 6 місце.

2011 рік – обласний конкурс фахової майстерності серед учнів з професії: «Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування» - учень групи №082 Бень Сергій Валентинович, який зайняв 4 місце.

2011 рік – обласний конкурс фахової майстерності серед учнів з професії: «Кондитер» - учениця групи №085Фартушняк Інна, яка зайняла 4 місце.

2011 рік – обласний семінар – практикум. Тема: « Методика проведення уроків професійної підготовки в умовах використання сучасних інформаційно – комунікаційних і виробничих технологій. Проводили відкриті уроки викладач: Бурнос В.В. Тема: «Правила проведення обміру фігури» викладач: Дзюбінська Т.А. Тема: «Система перев’язки кам’яного мурування» викладач: Кліщевська О.В. Тема: «Обробка коміра з пришивною стійкою та з’єднання його з горловиною» викладач: Данішевський А.І. Тема: «Мурування глухих стін товщиною у 2 цеглини».

2012 рік - обласний конкурс фахової майстерності серед майстрів в/н – Кліщевська О.В., яка зайняла 2 місце.

2013 рік – обласний конкурс фахової майстерності серед учнів з професії: «Тракторист – машиніст с/г виробництва» - учень групи №102 Мартич Олексій, який зайняв 4 місце.

2013 рік –обласний конкурс фахової майстерності серед учнів з професії: «Кухар 3 розряду» - учні групи №115: Мухіна Наталія та Роман Тетяна(дублер), викладач: Пономарьова О.В. та майстер в/н: Фіялковська В.П., які зайняли 9 місце.

2014 рік – обласний конкурс фахової майстерності серед учнів з професії: «Тракторист – машиніст с/г виробництва категорії «А» - учні групи №112 Бондаренко Юрій таМайоренко Ігор (дублер), які зайняли 4 місце.

2015 рік – обласний конкурс фахової майстерності серед учнів з професії: «Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування» - учень групи №121Бондарчук Володимир, який зайняв 6 місце.

Полезные статьи по отделке и ремонту квартир blitz-remont.ru и о том как постороить дом своими руками,
источник: bv-ryazan.ru.А всё самое интересное вы найдёте на megadl.ru.