назад
вперед


Про вивчення Пам'ятки щодо обережного поводження на воді

Н А К А З У Ю :

1. Провідному фахівцю з ОП Юшковій З.А. підготувати пам'ятку щодо правил поведінки на воді.

2. Керівництву груп вивчити з учнями ( під час класних годин ) та їхніми батьками (під час батьківських зборів ) пам'ятку щодо правил поведінки на воді.

3. Інженеру-електроннику Гулембі Н.С. розмістити на сайті  навчального закладу пам'ятку щодо правил поведінки на воді для додаткового ознайомлення учнів та їхніх батьків.

4. Інспектору ВК ознайомити з наказом під підпис відповідальних виконавців.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з НВР Давлятяна А.Г.

ПАМ'ЯТКА

щодо правил поведінки на воді

З початком купального сезону сім'ї з дітьми та неповнолітні діти - одинаки масово вирушають на відпочинок до водойм. Досить часто відпочиваючі нехтують елементарними правилами безпеки, що стає причиною трагічних наслідків.

За статистикою  щороку в Кіровоградській області на водних об'єктах  гине до 10 неповнолітніх дітей.

Саме тому адміністрація ліцею закликає вас, шановні     батьки, проводити профілактично - роз’яснювальну роботу зі своїми дітьми на предмет дотримання ними елементарних правил безпеки під час відпочинку біля водойм. За будь-яких умов не допускати безконтрольного перебування своїх дітей у воді, особливо таких, які добре не вміють плавати.

Варто пам'ятати основні правила:

-   купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки
перегрівання;                                                                                                                    - температура води повинна бути не нижче +17 °С ; в більш холодній - перебувати небезпечно. Плавати у воді слід не більше 20 хвилин, причому цей час потрібно збільшувати поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;

не входити, не пірнати у воду після тривалого перебування на сонці;

якщо немає поблизу обладнаного пляжу, слід вибирати безпечне для купання місце з поступовим схилом та  твердим і чистим дном. У воду потрібно заходити обережно;

-   пірнати в незнайомих місцях та запливати далеко заборонено, особливо
наодинці;

- не слід намагатися боротися в разі захоплення течією. Потрібно плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега;

не слід панікувати, навіть якщо потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і зробивши сильний ривок вбік, спливти;

плавати на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках необхідно дуже обережно, оскільки вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега;

- не слід наближатися до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу тих, хто купається.

 

Надання невідкладної медичної допомоги постраждалим на воді:

В разі утеплення необхідно якнайшвидше витягти постраждалого з води. Рятувати потопаючих доводиться, коли: потопаючий знаходиться на поверхні, тільки що зник під водою або пробув під водою декілька хвилин. В цих випадках, перш ніж кинутися у воду, потрібно швидко оцінити становище і вибрати спосіб надання допомоги.

Іноді, якщо випадок трапився біля берега, можна кинути з берега предмет, за який може вхопитися потопаючий (рятівний круг, дошку, мотузку, кінець Олександрова тощо). Якщо поблизу є човен, необхідно використати його.                            До потопаючого необхідно підпливати таким чином, щоб він не бачив рятівника та не став чіплятися за нього. До потопаючого потрібно підпливати ззаду;                      якщо це неможливо, то слід пірнути під потерпілого, захопити лівою (правою) рукою під коліно його правої (лівої) ноги, а долонею правої (лівої) руки сильно штовхнути ліве (праве) коліно спереду і повернути потопаючого до себе спиною.

У потопельника частіше бувають психічні розлади, викликані страхом. Необхідно зняти з нього мокрий одяг, витерти тіло, дати 15-20 крапель настойки валеріани чи крапель Зеленіла, заспокоїти та зігріти людину (укутати і дати гарячого напою).

Якщо свідомість у постраждалого відсутня (не реагує на звернення та легкі постукування по щоках), але збережені пульсація на сонній артерії та дихання необхідно :

- надати його тілу горизонтальне положення з повернутою на бік головою;

- дати вдихнути через ніс пари нашатирного спирту, яким змочений шматок вати, та провести вищевказані заходи.

Пульс на сонних артеріях перевіряється на рівні щитовидного хряща по черзі з обох боків. Недоцільним є дослідження пульсу на променевій артерії, оскільки його відсутність тут ще не свідчить про зупинку кровообігу. Ознаками зупинки дихання є відсутність рухів грудної клітки, руху повітря через ніс та рот,

У разі, якщо свідомість, пульс на сонних артеріях відсутні, наявні ознаки зупинки дихання; широкі зіниці, але нема трупних плям, задубіння тіла, необхідно якнайшвидше почати відновлення дихання та кровообігу.

По-перше, спробувати видалити воду з дихальних шляхів. Рідину з них можна частково вивести, трохи піднявши постраждалого за талію так, щоб верхня частина тулуба і голова провисали, або "перегнути" постраждалого через своє стегно при зігнутій в коліні нозі, одночасно натискуючи на його спину. Ці заходи необхідно проводити у виняткових випадках максимально швидко. Не слід пориватися, до видалення всієї рідини або значної її частини, тому що це практично неможливо і потребує багато часу. На обстеження постраждалого, видалення рідини та підготовку до проведення штучної вентиляції легень є 4-5 хвилин (потім відбудуться незворотні зміни в організмі потопельника).

dle

Подробнее
  • Просмотров: 1246
  • Комментариев: 0
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.